Apie Svencelės gyvenvietę

Toje vietoje, kur dabar yra Svencelės uostas, kažkadaise gyvavo ančių fermos. Išvalius teritoriją ir planuojant urbanistinę konversiją su olandų urbanistais, atistiktinai šią Kuršių marių pakrantę atrado buriuotojai ir vėjo vadeliotojai - kaituotojai. Atsivėręs priėjimas prie vandens buvo pastebėtas vandens sporto mėgėjų, mat dažniausiai Kuršių marių pakrantės tankiai užaugusios.

Nerimstantis vėjas, laukinė gamta ir erdvės, suteikiančios laisvę, bei minimalistinė, moderni aiškių formų architektūra, atvira žmogaus ir gamtos kontaktui, įkvėpė naujos gyvybės šiai vietai, o čia tvyranti visai kitokia atmosfera nei kitose Lietuvos vietose, leido kurtis unikaliai Svencelės gyvenvietei. Šiandien dažnam Svencelė primena Veneciją ar Olandiją, kur namai įsikūrę ant vandens kanalų, o susisiekimas vandeniu - įprasta kasdienybė.

Norintieji poilsiauti laukiniu Svencelės ritmu, renkasi nakvynę Svencelės kempinge, kuriame po žvaigždėmis ir mėnulio šviesa susipina keliautojų patirtys ir gimsta naujos draugystės. Vieną kartą atvykus į Svencelę, jos nepamirši, nes čia laikas tarsi sustoja ir mėgautis ramybe bei gamtos grožiu tampa lengva.